Снимката на пијaната пејачка Тејлор Свифт стана хит на интернет: „Добрата девојка“ се опи

Точка

13/08/2019

21:00

7.765

Големина на фонт

а а а

Пејачката Тејлор Свифт стана хит на Твитер откако биле објавени фотографии и видео снимки од забавата на која била со своите пријателки и соработници.

Тејлор на претстојната доделба на МТВ наградите номинирана е во 10 категории па тоа требало да го прослави.

Пејачката ја снимале без нејзино знаење, а видео снимките од пијаната Тејлор брзо завршиле на интернет и на социјалните мрежи.

Пејачката иначе не е препознатлива по вакви испади и слични однесувања затоа што таа го геради имиџот на “добра девојка“.

Меѓутоа, поп ѕвездата видела дека станала хит на интернет па се пошегувала на своја сметка споделувајќи неколку фотографии д забавата со опис “Пијаната Тејлор“.

##https://twitter.com/_allthewayhome/status/1160516143808962560##

Интересни биле и коментарите на твитерџиите кои видео снимките и фотографиите ги прокоментирале како: „Пијана Тејлор Свифт“, „Таа е една од нас. Само напред Тејлор“, „Емотивна е“, „Се радува на успехот. Браво Тејлор“. Спонзорирани линкови

Маркетинг