Лудило во Торино: Пристигна Де Лихт

Точка

17/07/2019

16:01

561

Големина на фонт

а а а

На лекарски прегледи во Торино денес пристигна еден од најдобрите млади стопери на светот – Холанѓанецот Матијс Де Лихт кој денес и официјално ќе стане нов фудбалер на Јувентус.

Де Лихт пристигна во Торино синоќа откако Јувентус и Ајакс после долгите преговори конечно постигнаа договор. Пристигнувањето на 19-годишниот Холанѓанец во Јувентус предизвика вистинска еуфорија меѓу навивачите на торинскиот клуб кои пристигнаа да му посакаат добредојде.Спонзорирани линкови

Маркетинг