Балансот на Перез е виновен за судирот со Хулкенберг

КРУГ.МК

15/07/2019

17:03

529

Големина на фонт

а а а

Чеко имаше за цел на Силверстон да ја прекине серијата од пет трки без поени, тргна од 15то место на гридот, напредуваше неколку позиции, но по рестартот поради извртувањето на антонио Џоивинаци, се судри со Нико.

„ДЕНЕСКА НАВИСТИНА НЕМАВМЕ СРЕЌА. ПРВАТА СЕРИЈА НИ БЕШЕ СИЛНА, ОДЛИЧНО МЕНАЏИРАВ СО ТРКАТА И СЕ ГРИЖЕВ ЗА ГУМИТЕ И ИЗЛГЕДАШЕ ДЕКА ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО ДОБРИ ПОЕНИ.

ПОТОА ДОЈДЕ БЕЗБЕДНОСНОТО ВОЗИЛО, ВЛЕГОВ ВО БОКСОТ И ТОА МИ ЈА УНИШТИ ТРКАТА. ЗА ВРЕМЕ НА БЕЗБЕДНОНСОТО ВОЗИЛО ИМАВ ПРОБЛЕМИ СО УПРАВУВАЊЕТО КОЕ МИ ГО УНИШТИ БАЛАНСОТ НА СОПИРАЊЕ И ИСТИОТ БЕШЕ НЕКАКО ПРЕНЕСЕН КОН НАПРЕД. ПОРАДИ ТОА ЗАВРШИВ ВО ЗАДНИОТ ДЕЛ НА ХУЛКЕНБЕРГ И НЕ МОЖЕВ ДОВОЛНО ДОБРО ДА ГО СОПРАМ БОЛИДОТ. ГО ОШТЕТИВ ПРЕДНОТО КРИЛО И БЕВ ПОСЛЕДЕН.

НЕ МОЖАМ ДА ВЕРУВАМ КОЛКУ ЛОША СРЕЌА ИМАВМЕ ДЕНЕСКА. РАЗОЧАРУВАЧКИ Е ЗАТОА ШТО ЗАСЛУЖИВМЕ ДОБАР РЕЗУЛТАТ НА ДОМАШНАТА ТРКА, А ИМАВМЕ И ДОБАР БОЛИД ЗА ТОА“.Спонзорирани линкови

Маркетинг