Дани Алвес прави изненадувачки трансфер каде ќе продолжи да „жнее“ трофеи

Дерби

12/07/2019

13:26

1.386

Големина на фонт

а а а

Медиумите во Англија пренесуваат дека бразилскиот интернационалец, Дани Алвес е пред уште еден голем трансфер.

Наводно, за искусниот десен бек постои сериозен интерес од Пеп Гвардиола и Манчестер Сити кои го посакуваа играчот и пред две години кога тој се пресели во ПСЖ.

Сепак, за реализација на траснферот постои мала пречка затоа што Сити најпрво мора да се ослободи од Данило кој се уште нема најдено нов клуб. Се веруваше дека фудбалерот е мета на Јувентус, но сега „старата дама“ се насочи кон ангажман на Кјеран Трипие од Тотенхем.Спонзорирани линкови

Маркетинг