Нема да ви се верува колку чини виолината на Стефан Миленковиќ

Точка

14/06/2019

12:40

2.798

Големина на фонт

а а а

Некогаш чудо од дете, денес чудо од човек. Виолинистот Стефан Миленковиќ ќе ја затвори 10. сезона на најгледаното македонско ток-шоу „Еден на Еден“.

Миленковиќ зборува за годините кога станува светски познат како вундеркинд, но и какви сè пасии испробал низ неговиот неверојатен живот.  

Во студиото кај Жаре, тој ја донесе и неговата виолина, стара повеќе од 150 години: 

Не ја пропуштајте последната „Еден на Еден“ за оваа сезона во недела од 18:30 на Канал 5!
Спонзорирани линкови

Маркетинг