Перез: Знаев дека ќе биде тешко за поени

КРУГ.МК

13/06/2019

16:16

299

Големина на фонт

а а а

Квалификациите за канаѓанецот беа тешки откако беше елиминиран во првиот сегмент, а трката ја заврши на 12то месрто. Имаше различна стратегија од својот колега, почна на медиум, но тоа не му донесе многу.

„НЕ БЕШЕ ДОБАР ДЕН ЗА МЕНЕ, НО БЕШЕ ДОБАР ЗА ТИМОТ ЗАТОА ШТО СТИГНАВМЕ ДО ДВА ПОЕНИ СО ЛЕНС. ЗНАЕВМЕ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ТЕШКО ДА ДОЈДЕМЕ ДО ПОЕНИ И ПОРАДИ ТОА МОРАВМЕ ДА ГИ ПОДЕЛИМЕ СТРАТЕГИИТЕ ЗА ДА ГИ МАКСИМИЗИРАМЕ МОЖНОСТИТЕ.

КАКО ШТО СЕ ВИДЕ НА КРАЈОТ, СТРАТЕГИЈАТА НА ЛЕНС БЕШЕ ПОДОБРА, НО ТОА СЕ ЗНАЕ САМО ПО ТРКАТА“, СМЕТА ЧЕКО.

Мексиканецот е свесен дека викендот во Канада не бил добар за него затоа што немал перформанси да ападне за поени, а времето зад побавни болиди го чинело зголемена температура на сопирачките и послаби перформанси.

„ЦЕЛИОТ ВИКЕНД НЕ БЕШЕ ДОАБР ЗА МЕНЕ, А РИТАМОТ НА ТРКА НЕДОСТАСУВАШЕ. ЗАГЛАВИВ ЗАД ПОБАВНИ БОЛИДИ И ТЕМПЕРАТУРИТЕ БЕА НА ЛИМИТОТ ПО ШТО НЕ МОЖЕВ ДА НАПРАВАМ НИШТО.

ВО ПРВАТСА СЕРИЈА СЕ МАЧЕВ СО ВИСОКАТА ТЕМПЕРАТУРА НА АСФАЛТОТ И МОЖЕВ ДА ГО ПРИТИСНАМ ДАНИИЛ КВЈАТ САМО ДВА КРУГОВИ ПРЕД ДА ГИ ЗАКОЧАМ СОПИРАЧКИТЕ И ДА СИ ЈА ОТЕЖНАМ РАБОТАТА. КАКО ТИМ ГИ МАКСИМИЗИРАВМЕ МОЖНОСТИТЕ, А ТОА Е ВАЖНО“.Спонзорирани линкови

Маркетинг