Супер моќно забивање под прекршок: Летечкиот Клајбурн го има потегот на завршниот турнир во Евролигата

Дерби

25/05/2019

14:11

306

Големина на фонт

а а а

Завршниот турнир во кошаркарската Евролига заврши со триумф на ЦСКА Москва која ги доби Реал Мадрид и Анадолу Ефес и на тој начин повторно се искачи на врвот на најквалитетното натпреварување на стариот континет.

Ова овој фајналфор беа одбрани најмоќните пет потези, а нив ги предводи асот на ЦСКА, Вил Клајбурн со неговата атрактивна завршниа преку центарот Таварес.Спонзорирани линкови

Маркетинг