“Огнени” изданија: Овие холивудски дами го прекршиле основното правило на црвениот тепих

Точка

17/05/2019

20:40

5.694

Големина на фонт

а а а

Средината на месец мај е традиционално резервирана за Канскиот фестивал, а и оваа година сме сведоци на врвната елеганција и гламурот. Во изминатите два дена, на црвениот тепих особено внимание привлекоа три дами во црвени тоалети.

Црвената боја е, рамо до рамо со белата и црната, најчест избор за гала настаните, па така ни филмскиот фестивал во Кан не е исклучок, а кога ќе видиме колку оваа боја изгледа моќно и скапо во комбинација со гламурозните тоалети, јасно нѝ е зошто е омилена. 

Понекогаш во модните кругови може да се чуе совет дека црвената боја никако не е добар избор за црвениот тепих, но кога ќе изберете модел кој добро ви прилега, сите правила престануваат да важат.

Погледнете ги фотографиите во продолжение од највпечатливите црвени креации во изминатите години на Канскиот фестивал.

Наталија Јаношек, 2019


Алесандра Амбросио, 2019


Сририта Џенсен, 2019


Ирина Шајк, 2018


Џулиен Мур, 2018


Араја Харгејт, 2018


Алис Таљони, 2018


Џулиен Мур, 2017


Ајшварија Реј, 2017


Сара Сампајо, 2017


Бела Хадид, 2017


Роузи Хантингтон Вајтли, 2016


Бела Хадид, 2016


Натали Портман, 2015


Ирина Шајк, 2012
Спонзорирани линкови

Маркетинг