Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодишната Евровизија

Точка

15/05/2019

16:32

2.606

Големина на фонт

а а а

Кралицата на поп-музиката како што многумина ја нарекуваат, Мадона, сепак ќе настапи на финалето на овогодишната Евровизија која ќе се одржи на 18-ти мај.

Иако нејзиниот настап беше ставен под знак прашалник заради конфликтот околу договорот, претставниците на Мадона соопштиле дека оваа голема поп ѕвезда сепак ќе настапи во ревијалниот дел на финалната вечер на Евровизија каде што ќе изведи две песни. 


Настапот на Мадона го најавија британските и американските медиуми минатиот месец. Како што најавија тие, Мадона треба да испее две песни, една од новиот албум „Madame X“ и еден од старите хитови, најверојатно тоа би бил „Like a Prayer“.


Финалната вечер на овогодинешната Евровизија ќе биде одржана во сабота на 18-ти мај во Тел Авив кога ќе ја дознаеме песната и изведувачот кој ќе ја понесе титулата за најдобра песна во 2019-та година. Спонзорирани линкови

Маркетинг