Сиљановска: Жалам што Стево ја откажа дебатата на „Телма“, можеше да научи нешто за ЕУ

Макфакс

24/04/2019

20:05

996

Големина на фонт

а а а

Кандидатката за претседател, Гордана Сиљановска-Давкова на нејзиниот профил на „Твитер“ напиша дека жали што нејзиниот противкандидат, Стево Пендаровски го откажал учеството на дебатата на „Телма“.

„Навистина жалам што Стево ја откажа дебатата планирана за денес на „Телма“. А можеше да научи нешто за ЕУ“, напиша Сиљановска на „Твитер“.Спонзорирани линкови

Маркетинг