Следат пет неработни денови

Нетпрес

20/04/2019

15:04

3.988

Големина на фонт

а а а

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, 26 април Велики Петок, петок пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед им го честита празникот.

Потоа, следи викенд, па неработен е понеделник по Велигден, 29-ти април.

Неработен е и Први мај кој доаѓа веднаш потоа.Спонзорирани линкови

Маркетинг