Погледнете ја колекцијата на мотоцикли на Кијану Ривс

Точка

18/04/2019

17:35

3.085

Големина на фонт

а а а

Познатиот холивудски актер за “YouTube” каналот на “GQ Magazine” проговори за својата колекција и страста која ја има кон мотоциклите.

Ривс открива дека првиот мотоцикл го купил во 1986-та или 1987-ма година, а интересно е тоа што актерот е ко-сопственик и ко-основач на малата компанија за производство на мотоцикли, наречена Arch Motorcycles.

Како што открива холивудскиот актер, вториот мотоцикл кој го купил во својот живот, а воедно е прв во неговата актуелна колекција е Norton Commando 850 MK2 од 1973-та година, а од тогаш до денес Ривс бил сопственик на голем број на мотоцикли.

Еден од неговите најомилени мотоцикли е Ducati 998 “Matrix Reloaded Edition” од 2004-та година кој бил користењето на Матрикс, а во филмот го возела актерката Кери-Ен Мос која претходно воопшто не знаела да вози мотоцикл.Спонзорирани линкови

Маркетинг