Камерите на еден аеродром снимиле урнебесна сцена: “Овој човек никогаш не патувал”

Точка

15/04/2019

20:39

3.452

Големина на фонт

а а а

Снимка од надзорни камери на еден аеродром во Русија стана вистински хит на интернет.

Видеото прикажува маж, наводно на аеродром во Дагестан, како носи торба, а кога сфатил дека торбата мора да ја стави на лентата за скенирање, тој одлучил да влезе заедно со својот багаж. 

Видео снимката е објавена од страна на порталот “Russia Today”, а ја споделиле многу корисници на социјалните мрежи.

Објаснувањето е дека мажот “никогаш претходно не патувал”, но никој не е 100% сигурен за што станува збор. Можеби содржината на торбата била премногу вредна за тој да ја напушти?

Погледнете како изгледала урнебесната сцена:
Спонзорирани линкови

Маркетинг