Случајност или не, ова е гол за паметење!

Точка

25/03/2019

10:04

1.025

Големина на фонт

а а а

Фудбалерот на Доминиканска Република, Енми Пена постигна навистина спектакуларен погодок.

На натпреварот на неговата репрезентација против Бермуда, Пена во третата минута од натпреварот постигна маестрален погодок од „невозможен“ агол.

Пена доби топка во самиот агол од теренот и кога сите очекуваа негов центаршут, тој успеа топката да ја смести во противничкиот гол.Спонзорирани линкови

Маркетинг