Мицкоски инсистираше да го посети Јанакиески: „Да не ја правиме голема“

Макфакс

21/02/2019

18:51

1.522

Големина на фонт

а а а

На претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не му беше дозволено да го посети ексминистерот Миле Јанакиески во болницата „8 Септември“. Обезбедувањето му го попречи патот и му укажа да побара одобрение од судот бидејќи на Јанакиески му е изречен 30-дневен притвор.

„Да не ја правиме голема“, му рече Мицкоски на обезбедувањето.

По кусата расправија во болничките ходници, болничкиот персонал му рече на лидерот на опозицијата да остане, а сите други да го напуштат објектот.

Со Мицкоски беа и Владо Мисајловски, Игор Јанушев и Јохан Трчуловски, кои останаа пред болницата.

Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, на кои вчера им беше одреден 30-дневен притвор поради настаните за 27 април, денеска беа претепани во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари по што беа хоспитализирани.
Спонзорирани линкови

Маркетинг