Македонските студенти се гушат во сопственото ѓубре: Погледнете како изгледа дворното место на студентскиот дом “Пелагонија”

Точка

11/02/2019

10:18

2.153

Големина на фонт

а а а

На социјалната мрежа Твитер се појави фотографија од состојбата на студентскиот дом “Пелагонија”, на која се забележува еден куп фрлени ќеси, шишиња и разни други отпадоци.

“Што ќе ни е политика кога нам ни треба колективно некој да ни расчачка по тоа главите и еден добар час по општа култура, хигиена, комуникација, ресоцијализација...”, стои во описот на фотографијата.

 

Жители, но и студенти од домот ја потврдуваат оваа страшна глетка, а повеќе од очигледно е дека за оваа страшна слика се заслужни оние кои престојуваат во него.Спонзорирани линкови

Маркетинг