Три германски судови евакуирани поради закана од бомби

Макфакс

11/01/2019

12:40

344

Големина на фонт

а а а

Три германски судови, во градовите Кил, Ерфурт и Магдебург, се евакуирани поради закани од бомба, објави локалниот весник „Хановерше алгемајне цајтунг“.

Судовите во Магдебург и Ерфурт биле евакуирани по заканите добиени преку електронска пошта, се вели во весникот.

Во текот на ноќта слична закана била упатена и до судот во Кил, а зградата била пребарана од страна на полицијата со кучиња трагачи.

Полицијата објави дека евакуиран е и судот во Висбаден, откако бил пронајден сомнителен предмет, пренесе агенцијата „Ројтерс“.Спонзорирани линкови

Маркетинг