На граничниот премин Долно Блаце приведен Косовец кој се барал со меѓународна потерница

Макфакс

11/01/2019

11:52

308

Големина на фонт

а а а

Во текот на вчерашниот ден на граничниот премин Долно Блаце од страна на надлежните било приведено едно лице на возраст од 26 години, со иницијали А.С., за кое претходно била издадена и меѓународна потерница, информираа од полицијата.

Во 17 часот и 45 минути лицето е предадено на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка за понатамошна постапка, се вели во соопштението од полицијата.Спонзорирани линкови

Маркетинг