Дали ова е најнепријатната сцена од доделувањето на Златните глобуси?

Точка

07/01/2019

19:23

9.007

Големина на фонт

а а а

Холивудскиот актер, Рами Малек вчеравечер доби Златен глобус за филмот “Боемска Рапсодија“, а наградата му ја додели актерката Никол Кидман.

Меѓутоа, некој успеал да го сними непријатниот момент, во кој се гледа како Никол Кидман го игнорира Малек.

Имено, после прогласувањето на најдобар филм, продуцентите од филмот останале на бината за кратко да поразговараат со актерката, а во разговорот се обидел да се вклучи и Рами.


Сепак, Никол му го завртела грбот, а Рами потоа само ја допрел со раката по грбот и сите заедно ја напуштиле сцената.

Погледнете го видеото за да видите како изгледала оваа сцена:Спонзорирани линкови

Маркетинг