АМСМ Испитен Центар ги предаде активните досијеа на новиот Испитен Центар

Точка

27/09/2018

14:07

1.303

Големина на фонт

а а а

АМСМ излезе со соопштение до јавноста по повод завршување на лиценцата за работа.

"АМСМ Испитен Центар ја известува јавноста дека по завршување на лиценцата за работа, списоците и активните досијеа им се предадени на новиот Испитен Центар (АВТО ИСПИТЕН ЦЕНТАР ДООЕЛ Скопје) и би сакале да Ве известиме дека процесот на работа продолжува таму. 

Им посакуваме успешна работа и успех на идните возачи", стои во соопштението од Авто Мото Сојуз на Македонија.Спонзорирани линкови

Маркетинг