Девојките полудеа по тенисерот кој изгледа како близнак на овој актер

Точка

07/09/2018

09:11

2.962

Големина на фонт

а а а

Веруваме дека на повеќето од вас не треба да ви објаснуваме кој е Лиам Хемсворт, но еве едно кратко потсетување за оние кои поради било која причина, го пропуштиле овој згоден актер.

28-годишниот Лиам е роден Австралијанец, кој својата кариера ја започнал во една од најпопуларните австралиски серии, "Neighbours", а на пошироката јавност ѝ е познат по улогата во филмот "The Hunger Games", и како вереник на пејачката Мајли Сајрус.


Лиам има двајца браќа, Крис и Лука, кои исто така се актери и се подеднакво згодни како него, но изгледа дека постои уште еден загубен брат на Хемсворт, за кои јавноста досега не знаела.

View this post on Instagram

Strolls with my girls.

A post shared by Liam Hemsworth (@liamhemsworth) on

Имено, интернет корисниците се уверени дека 22-годишниот руски тенисер, Карен Хачанов, кој вчера настапи на "Us Open" е четвртиот брат на Хемсворт, поради неговите неверојатни сличности со Лиам.


Социјалните мрежи се преплавени со компаративни фотографии од актерот и тенисерот, а девојките се очигледно полудени за младиот Русин, чиј љубовен статус сѐ уште е непознат, а на споредбите се одзвал и самиот Карен.

"Да, јас сум четвртиот брат", се пошегувал тенисерот со медиските натписи за него.

Споредете сами:

Ова е Лиам Хемсворт.


А ова е Карен Хачанов.
Спонзорирани линкови

Маркетинг