Како за 3 месеци изгубив 17 килограми

Точка

22/08/2018

10:00

2.907

Големина на фонт

а а а

Романа, жената која за три месеци намали седумнаесет килограми од својата тежина, го споделува своето искуство и зборува за процесот преку кој таа стана нова и посреќна личност.

„По раѓањето на нашето трето дете бев пресреќна. Во меѓувреме станував сѐ понезадоволна од својата тежина и со својот изглед. Килограмите останаа исти. Голем дел од облеката која ја имав веќе не можев да ја облечам и тој факт ме фрустрираше најмногу. Така решив да преземам драстични мерки за да го променам тоа. Пробав некоја диета, со која за време од една недела не симнав ниту еден грам. Бев многу тажна, незадоволна и се прашував што да правам.

Во тој момент дојде решението кое ме спаси од таа агонија и кое ми го промени животот на подобро. Сакав да станам позадоволна и да се чувстувам подобро. На Фејсбук дознав за програмата NuMe, која го промени мојот живот.

Започнав со целосна програма од NuMe, што значи шест оброци дневно.  

Почетоците беа тешки, ја исфрлив целата храна која всушност и го предизвика зголемувањето на тежината. Добро е што храната NuMe никогаш не станува монотона, бидејќи располага со повеќе вкусови. Шејковите се во четири различни вкусови: капучино, ванила, чоколаден мафин и рајска боровинка и малина, кој всушност е и мојот омилен. Можете да ги пробате и NuMe баровите, кои патем се највкусните здрави барчиња што некогаш сум ги пробала. Досега имам пробано многу чоколади, но ова ми е највкусно. Доколку не ви одговараат слатките оброци, тука е и NuMe супата. 

Цел месец се исхранував само со NuMe и на тој начин ги заменував сите шест оброци во текот на денот.

Пресреќна сум што го направив овој чекор и што почнав да живеам многу поздрав живот. Мотивацијата сѐ повеќе се зголемува кога ги гледате резултатите од недела за недела. Телото ми се навикна навистина брзо на овие шест оброци дневно, кои ме заситуваат и ми го пролонгираат чувството на ситост. Така и желудникот ми се намали, бидејќи оброците не се обилни и сега сѐ ми е полесно. Поради практичноста на NuMe оброците, моите прехрамбени навики во целост се променија и со леснотија ги одржувам.

Мој секојдневен појадок е NuMe слим шејкот, кој повремено го збогатувам со со овошје или лажица мелени овсни снегулки. За вечера јадам NuMe супа или NuMe слим-бар. Имам нормален ручек, во кој секако вклучувам салата и парче чисто месо или риба. За ужина, ако сум гладна, земам шејк или барче.

Во рок од три месеци јас намалив 17 килограми. Се чувствувам предобро и имам многу енергија. Станав сосем нова личност, многу позадоволна и посреќна, а таа среќа влијае и на моето семејство кое беше мојата најголема поддршка. Затоа, ве повикувам и ви порачувам да го прифатите овој предизвик и потполно да го промените својот живот на подобро.

На почетокот можеби нема да биде многу лесно и ќе доаѓате во кризни моменти, но верувам дека ќе останете доволно мотивирани и спремни да вложувате во себе, бидејќи вашето тело и дух пред сѐ ќе добијат на квалитет и чувство на среќа и задоволство. Треба да се потсетиме дека во животот ништо не доаѓа без труд и жртвување. Сепак, ова е мала жртва споредено со резултатот кој ќе го добиете. NuMe е токму оној почеток кој ви епотребен, доколку навистина сакате промена!“Спонзорирани линкови

Маркетинг