Направете диетални бомбици со вкус на ванила, за само неколку минути

Точка

19/07/2018

12:00

6.637

Големина на фонт

а а а

Кога ќе се спомне диета или нутриционистички план на исхрана, на повеќето прва асоцијација им е гладување или лишување од вкусната храна и слатките продукти. Во прилог ви презентираме уште еден рецепт кој го побива ова мислење.

Во повеќе наврати зборувавме за NuMe нутриционистичкиот план кој ни го докажува токму спотивното - дека не секоја „диета“ е досадна, тешка или ќе не остави да гладуваме и исхраната нема да ни биде задоволство. На кратко, ќе се потсетиме дека ова нутриционистичко решение во својот асортиман содржи производи кои се базираат на високо количество протеин (колаген) и многу малку јаглехидрати.

Оброците не содржат ГМО и се препорачуваат за оние кои сакаат да се ослободат од вишокот килограми, но и за оние кои едноставно сакаат здраво да се хранат. Покрај веќе постоечките оброци на NuMe, протеинските слим-шејкови може да ги комбинирате со други намирници и да добиете нови и креативни десерти за вас и вашите блиски.

Во прилог ви презентираме многу едноставен и интересен рецепт за да направите NuMe ванила бомбици. За само неколку минути може да го подготвите ова слатко задоволство и да ги изненадите вашите блиски со превкусен десерт.

Состојки:

- 100 г. кокосово брашно
- 100 г. урда
- 100 г. ситно исецкани индиски оревчиња (несолени и непечени)
- 2 NuMe слим-шејкови од ванила
- 2 белки од јајца 

Промешајте ги состојките за да добиете мека смеса, а потоа формирајте топчиња. На крајот, може да ги извалкате во кокосовото брашно. Вака NuMe бомбиците со вкус на ванила не само што ќе бидат превкусни, туку и ќе изгледаат одлично.Спонзорирани линкови

Маркетинг