Хороскопот ве открива какви сте во кревет

Точка

12/07/2018

20:50

3.522

Големина на фонт

а а а

Додека некои хороскопски знаци можат да се пофалат со своите способности во кревет, на други тој аспект од животот не им е силна страна. Ви ја претставуваме листата на најдобрии најлоши знаци во кревет.

Вага

Луѓето родени во овој знак, едноставно сакаат да им угодуваат на другите. Многу се сексуални и се во состојба на партнерот да му пружат најдобар секс, што некогаш го имале во животот.

Овен

Тоа се луѓето што сакаат да бидат совршени во секој поглед, па така и во сексот. Поседуваат одлична сексуална кондиција и знаат што треба да направат за да го задоволат партнерот.

Бик

Сексуална кондиција, бујна фантазија и непредвидливост се особините што го красат овој знак. Со задоволство сакаат да слушнат што посакува партнерот и се трудат тоа да го направат најдобро.

Стрелец

Сексот и здравиот љубовен живот на овој знак му се важни исто колку самодовербата и самопочитта. Сакаат така да се чувствува и нивниот партнер.

Шкорпија

Луѓето родени во овој знак важат за најсексуални од сите хороскопски знаци. Тие сексот го сфаќаат многу сериозно, дури и кога во него се разиграни и забавни. Спонтани се и малку се диви во кревет.

Лав

Лавот е еден од најнежните знакови во кревет. Тие знаат колку е важна љубовта кон партнерот. Добри се во кревет и ги почитуваат желбите на партнерот.

Водолија

Водолиите се авантуристички настроени во кревет. Сепак, знаат да бидат и малку невнимателни кога се во прашање љубов и секс.

Риби

Луѓето родени во овој знак знаат да бидат малку неосетливи кога се работи за туѓите желби во кревет, а не се осудуваат ни самите да кажат што тие навистина сакаат. Иако знаат да бидат забавни во текот на сексот, за нив може да се каже дека се мрзеливи љубовници.

Јарец

Сексуалната кондиција не е нешто со што јарците можат да се пофалат. Тие уживаат во сексот и знаат да пружат задоволство, но често тоа знае да биде половично и површно.

Близнаци

На нив не им е важно да му пружат задоволство на партнерот, поважно им е тие да се задоволни. Ретко даваат повеќе од тоа што мораат да го дадат. Знаат да бидат многу себични, па дури и непристојни во текот на сексот.

Рак

Тука се работи за многу невнимателни луѓе кога е интимноста во прашање. Често се привлечни и добро изгледаат но нивниот перформанс во кревет е малку досаден.

Девица

Понекогаш изгледа како поимите секс и Девица да се два различни света. Знаат да размислуваат и фантазираат за сексот, но не им е силна страна да го превземат во свои раце.Спонзорирани линкови

Маркетинг