Јункер одвај се движеше, Заев му помогна да се симне од сцената

Макфакс

12/07/2018

20:49

2.901

Големина на фонт

а а а

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, за време на фотографирањето пред гала-вечерата на самитот во НАТО во Брисел одвај се движеше. До него беа неколку лидери на земјите членки на НАТО кои му помагаа во движењето, а македонскиот премиер Зоран Заев му помогна да се симне по скалите.

Јункер минатиот месец, по коментарите дека се појавува пијан на јавни настани, откри дека боледува од ишијас и поради тоа не може да се движи нормално кога болките му се големи.Спонзорирани линкови

Маркетинг