Мермерна плоча од 20 тони падна на патот Градско – Прилеп

Макфакс

12/07/2018

19:51

1.859

Големина на фонт

а а а

Мермерна плоча тешка околу 20 тони попладнево падна на патот Градско – Прилеп, кај Каменоломот.

„На патниот правец А1 Градско-Прилеп, кај месноста Плетвар, кај Каменоломот, на едната коловозна лента паднала мермерна плоча од околу 20 тони“, информира АМСМ.

Од таму додаваат дека сообраќајот се одвива наизменично по едната коловозна лента.Спонзорирани линкови

Маркетинг