Луција: Јас сум нова жена, ново тело и нова личност

Точка

14/06/2018

12:00

7.775

Големина на фонт

а а а

Јас успеав да намалам дваесет килограми од мојата тежина. Сега се чувствувам како нова жена, нова личност, во ново тело. Променет ми е и начинот на размислување. Сега поинаку се гледам себе, а и светот околу мене. Сè е подобро!

Всушност, неверојатно е колку важна може да биде една ваква промена во вашиот живот. Кога ќе погледнам наназад и сфаќам дека цело време сум се лажела себеси дека сум задоволна со тоа како изгледам, прикривајќи ја секоја негативна мисла и секако омразата која ја чувствував кон моето нефункционално тело. Секако дека бев свесна за тоа, но не можев да го преживувам секој ден доколку не се лажев сама себе, тоа беше мојот одбранбен механизам.


Откривањето на оваа едноставна диета, каде што само додавате вода на веќе подготвените оброци, а воедно ги консумирате сите нутритивни вредности кои му се потребни на телото, направи да се чувствувам како преродена. Како мајка, бизнис жена која секојдневно е во брзање ова беше совршеното решение за мене. Поради едноставцноста и брзината на овој начин на исхрана, никогаш повторно не би се обидела со друга диета. Откако почнав со nuMe и уште после првата недела забележав резултати, знаев дека нема откажување. Неверојатно е колку брзо резултатите се видливи. Уште нешто кое многу ме изненади е тоа колку многу енергија имав. По првата недела почувствував како моето тело се буди и морав да започнам со вежбање. Почнав со споро пешачење, кое набрзо премина во љубов кон пешачењето и трчањето. ( Дознајте повеќе ТУКА. )


Ќе си речете: Ах, уште една диета која всушност значи дека треба да вежбам за да ослабам? Таа помисла е погрешна, бидејќи процесот на слабеење е всушност составен од 80% исхрана, а само 20% вежбање. Вежбањето го гледам повеќе како храна за душата. Ми прави да се чувствувам добро и да имам повеќе енергија. Ќе се чувствувате подобро уште после првите минути од вашиот тренинг.

Се научив да живеам на многу поздрав начин. По само шест недели, веќе бев навикната без проблем да јадам помалку, но почесто. На овој начин успеав да изгубам дваесет килограми за шест месеци. Веќе три години ја одржувам истата тежина и живеам променет и поубав живот. ( Дознајте повеќе ТУКА. )


Секако, тука не застанувам. Секојдневно внимавам и мерам колку енергетски вредности внесувам и секогаш со себе носам nuMe шејк или слим-бар во случај да почувствувам глад. Не помислувајте дека на мојата диета и недостасуваат вкусни оброци, туку напротив. И понатаму јадам скара, но без леб. Некогаш јадам и од тортата која ја прави син ми, но само едно парче, а не пет како порано. ( Дознајте повеќе ТУКА )


Моето семејсто е гордо на својата нова мајка и сопруга, која сега е многу поактивна и посреќна. Тие веќе и не се сеќаваат на онаа жена која постојано се жалеше бидејќи не можеше да се наведне и да си ги облече чорапите.

Најтопло ја препорачувам nuMe нутриционистичката исхрана доколку навистина сакате да направите промена во својот живот. И вие ќе бидете посреќни, насмеани и горди на себе. Успехот ќе биде само ваш!
Спонзорирани линкови

Маркетинг