Сексапилната Албанка во соработка со Вил Смит ќе ја отпее официјалната химна за Светското првенство во фудбал

Точка

23/05/2018

19:30

4.324

Големина на фонт

а а а

Официјалната химна на Светското фудбалско првенство кое ќе се одржува во Русја ќе ја изведат Вил Смит, Ники Џем, Дипло и Ера Иштрефи. Односно, Ера е пеајчката која буквално ги "полуде" сите со своите видео записи и несебично го освои светот.

Химната во јавност треба да биде пуштена на 25 мај, а ќе се изведе во Москва на 14 јуни, кога на распоредот првиот натпревар го играат Русија и Саудиска Арабија. 


Ера стана светски позната во 2016 година со песната Бонбон, но таа ги налути Србите кога две години претходно за песната E dehun сними спот во храмот на Исус Христос во Приштина каде снимала полугола.


Храмот е подигнат во Приштина за време на српско албанската војна во 1998 година и токму поради тоа имаше негативни реакции.

When you try to act bad but it fails lol

A post shared by Era Istrefi (@strefie) on

You make me feel like a god

A post shared by Era Istrefi (@strefie) onСпонзорирани линкови

Маркетинг