(Во живо) Кралската свадба на принцот Хари и Меган

Макфакс

19/05/2018

14:19

8.390

Големина на фонт

а а а

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо.

Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл.

По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.Спонзорирани линкови

Маркетинг