Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Макфакс

12/01/2018

18:42

871

Големина на фонт

а а а

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово- Липково на мостот кај Отља, информираат од автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а снег со слаб интинзитет провејува на Маврово и Попова Шапка кој не се задржува на коловозот.

Намалена видливост поради магла има на патни правци од 50-150м. Лисец – Попова Шапка , Маврово, Стража, Ѓавато и Плетвар.
Спонзорирани линкови

Маркетинг