22 годишната Џој Кориген опасно заведува!

Точка

01/11/2017

20:34

8.058

Големина на фонт

а а а

Можеби ја познавате,а може и не, но оваа девојка е дел од тимот на Плејбој. Таа се најде на насловната страница на Плејбој во Февруари оваа година и сними прекрасна фотосесија со фотографката Холи Паркер.

Џој Кориган е млада манакенка која доаѓа од Масачусетс, САД и има само 22 години. Кој би рекол? Живеела во Хедли, Масачусетс, Северна Каролина и Флорида. Таа има шест браќа и три сестри. 


Манакенката е позната по соработките со Sports Illustrated, GQ и Galore Magazine. Нејзините социјални мрежи се масивно посетувани, а на нејзиниот Инстаграм ја следат повеќе од 500.000 следбеници.


Нејзината кариера започнала на 14 години кога нејзиниот талент го забележала една модна агенција и ѝ било понудено да биде дел од модно шоу. На 18 години се преселила во Флорида и потпишала договор со агенцијата.

Таа била модел и за брендовите Аргенто (костими за капење) и Лилиана Монтоја.
Спонзорирани линкови

Маркетинг