Бијонсе го покажа фантастичното тело по породувањето, но многумина забележале и нешто друго

Точка

15/07/2017

16:01

13.484

Големина на фонт

а а а

Откако на светот му ги претстави близнаците и ги потврди нивните имиња, Бијонсе на Инстаграм го покажа и фантастичниот изглед по породувањето.

Но и покрај комплиментите кои ги добила за својот изглед, 35-годишната дива некои луѓе ја искритикувал поради изоставувањето на својот сопруг од фотографијата со близнаците, односно поради неговото отсуство на сите нејзини фотографии поврзани со бременоста. 


Експертите сметаат дека отсуството на таткото од фотографиите зборува за културолошкиот концепт на мајчинството во кој таткото е "запоставен", а кој во општеството е прифатен без приговори. 


Џеј-Зи се уште нема проговорено за раѓањето на близнаците Руми и Сер Картер, а медиумите шпекулираат дека тој се повлекол од јавноста со цел да ѝ овозможи на сопругата да ја "контролира ситуацијата", што дополнително ја зајакнува идејата дека татковците се секундарна фигура во сето ова.


 Спонзорирани линкови

Маркетинг