Средба Зоран Заев – Мeндух Тачи

Макфакс

19/06/2017

16:25

1.198

Големина на фонт

а а а

Премиерот, Зоран Заев, ќе се сретне со лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи.

Тој минатата недела се сретна со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на која било разговарано за спроведувањето на Договорот во Пржино, кој беше потпишан од лидерите на тогашните четири најголеми политички партии.

Партијата на Тачи на последните избори освои две пратенички места и не го поддржа парламентарното мнозинство.Спонзорирани линкови

Маркетинг