Јанакиески на распит во СЈО

Макфакс

09/06/2017

14:34

922

Големина на фонт

а а а

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески пристигна на распит во Специјалното јавно обвинителство.

Јанакиесвки е осомничен во случајот „Талир“ за злостормичко здружување и е обвинет за нарачување „шамари“ на градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, случај за кој во тек е судењето.Спонзорирани линкови

Маркетинг