Екс премиерот Димитриев дава исказ во СЈО

Макфакс

09/06/2017

12:19

358

Големина на фонт

а а а

Поранешниот технички премиер и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, е во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), каде треба да даде исказ во врска со случајот „Талир“.

СЈО доставило покани и ги повикало сите 14 обвинети во овој случај на распит. Екс премиерот Димитриев во СЈО дојде со адвокатот Никола Додевски.

Случајот „Талир“ се однесува на истрага за незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, а првоосомичен е лидерот и поранешен премиер Никола Груевски.Спонзорирани линкови

Маркетинг