Мртов маж пронајден во шахта

Нетпрес

05/06/2017

13:47

897

Големина на фонт

а а а

Во кругот на живинарска фарма „Белимбегово“, вчера Н.С. го пронашол неговиот чичко Д.С. (57) од населба Илинден паднат во шахта и починат.

Тој бил вработен како чувар на објектот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг