Постои решение за грипот и настинката: Направете го сами овој силен и природен антибиотик

Точка

19/05/2017

20:02

2.980

Големина на фонт

а а а

Оваа година можеби ќе бидете жртва на лош имунитет, грип или настинка, па поради тоа ви предлагаме да го пробате ова ефикасно решение и да испробате свој природен антибиотик.

Овој природен антибиотик е корисен, брз и евтин за подготовка, а исто така нема никакви негативни последици кои можат да се јават при користење на некои антибиотици.

Потребни состојки:

»1 чешне лук 

» 2 лажички мед

» 2 лажички ѓумбир во прав

» Половина лажичка мелени лути пиперчиња

» Половина лажичка цимет

» 1 dl свеж сок од лимон

Подготовка:

Ставете го истолчениот лук, ѓумбир во прав, пиперчињата и циметот во лимоновиот сок. Измешајте ги сите состојки и на крајот додадете го медот.

Оставете го сирупот да отстои наредните три часа на собна температура. После тоа, претурете го во стаклена тегла и ставете го во фрижидер.

Употреба:  

Секое утро, пред да јадете, земете една лажица од сирупот за да го зајакнете вашиот имунолошки систем. Доколку веќе имате настинка, земајте по една лажица од сирупот три пати дневно пред оброкот.Спонзорирани линкови

Маркетинг