Времен режим на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“

Нетпрес

21/04/2017

10:12

363

Големина на фонт

а а а

Од денеска па сé до завршување со градежни работи ќе биде изменет режимот на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“.

Како што соопштија од АД Гранит времениот режим е поради прекоп на улицата за приклучување на објектот „Државни институции – Јавна администрација и Факултет за драмски уметности“ – Скопје на постојната водоводна мрежа, фекална и атмосферска канализација.Спонзорирани линкови

Маркетинг