Сите потајно размислуваат за тоа: Оваа сексуална фантазија станува се` попопуларна

Точка

20/04/2017

22:37

5.144

Големина на фонт

а а а

Мажите повеќе размислуваат за тоа, но се чини дека ни жените не заостануваат...

Познатиот американски синџир на дрогерии „Superdrug” одлучил да се позанимава со темата на сексуалноста и да спроведе едно истражување кое би ги открило најчестите фантазии на луѓето.

Оваа необична студија открила дека станува збор за секс на јавно место, а освен тоа, изненадени сме и од изборот на локации.


Во истражувањето учествувале 2.000 луѓе, а најголем процент од нив биле луѓе кои не му одолеале на сексот во парк. За разлика од нив, 18.6 отсто од испитаниците рекле дека барем еднаш се осмелиле на секс во парк, додека на второ место се нашла плажа, каде што без срам во сексуален однос се впуштиле 13 отсто од испитаниците.

Меѓу популарните локации за „секс на брзина“ се нашле и јавни тоалети и гаражи, а за овие места се одлучиле околу девет отсто од испитаниците, а помал број од анкетираните лица признале дека своите сексуални желби ги задоволиле на работа, во кабини за пресоблекување, на јавен базен, на планинарење или во кино.


Истражувањето докажало дека сепак мажите се поголеми љубители на сексот на јавно место – дури 56.4 отсто од мажите рекле дека помислата на страствени активности на јавно место ги возбудуваат, додека само 43.8 отсто од жените возбудено помислуваат на размената на страст на јавно место.
Спонзорирани линкови

Маркетинг