Мејведер и МекГрегор договориле борба од милијарда долари?

Макфакс

14/02/2017

14:47

1.955

Големина на фонт

а а а

Британските и американските медиуми пренесоа дека Конор МекГрегор и Флојд Мејведер договориле бокс меч во Лас Вегас вреден една милијарди долари.

Медиумите веќе неколку месеци шпекулираа дека тимовуте на двајцата борци договраат борба, а во вторникот објавија дека мечот ќе добие потврда на 28-ми февруари.

Инаку, преговорите ги „минира“ трета страна, а се претпоставува дека тоа е UFC, со кого МекГрегор има договор. Овој 28-годишен борец ги откажал состаноците со навивачите и спонзорите и заминал во САД, за како што се шпекулира, да ги финализира преговорите за борбара која ќе вреди една милијарда долари.

Флојд Мејведер (39) и натаму нема пораз во кариерата, а според прогнозите во евентуалната борба против Мек Грегор би бил фаворит, меѓудругото и поради тоа што мечот ќе се одржи на негов терен.


Спонзорирани линкови

Маркетинг