Земјотрес рано утрово ја погоди Грција

Нетпрес

19/09/2016

10:27

1.554

Големина на фонт

а а а

Нема податоци за настрадани, како и за материјална штета.

Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во 6:59 часот утринава во западна Грција, јави агенција ТАСС, повикувајќи се на податоци од Европската медитерански сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот е на 296 километри западно од главниот град Атина и на 122 километри западно од градот Петра. Регистрираната длабочина е осум километри.


Спонзорирани линкови

Маркетинг