Јоханес Хајндл утре и задутре на средби во Македонија

Нетпрес

11/05/2016

14:44

620

Големина на фонт

а а а

Специјалниот пратеник на Германија за Македонија и амбасадор во Виена Јоханес Хајндл утре и задутре ќе биде во Скопје, каде што ќе разговара со претставници четирите партии, потписнички на Пржинскиот договор, соопшти Германската амбасада во земјата.

Хајндл, според соопштението, ќе има средби и со амбасадорот на САД Џес Бејли и со другите амбасадори од земјите на ЕУ.


Спонзорирани линкови

Маркетинг