Кој Македонец ќе го вози најновиот Mercedes Maybach S500 вреден 168.300 евра?

Точка

29/10/2015

14:41

27.760

Големина на фонт

а а а

Овојпат се работи за ултра-луксузниот Mercedes Maybach S500 4MATIC Biturbo со осум цилиндри и 455 коњски сили, за кој што во основната верзија, која што секако во овој случај е далеку од основна, треба да се издвојат импресивни 168.300 евра.

Единствено нешто што преостанува сега е да видиме и кој Македонец ќе реши да го купи овој "ѕвер" кој што е веќе изложен во салонот на Мак Ауто Стар и кој што веќе го очекува својот сопственик.

Спонзорирани линкови

Маркетинг