Денеска повторно пекол

Нетпрес

23/07/2015

09:03

1.648

Големина на фонт

а а а

Денеска повторно пекол. Според најавите на метеорлозите во текот на денешниот ден температурите ќе се искачат до 39 степени.

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе достигне до 38 степени.


Спонзорирани линкови

Маркетинг