МВР: Нема инциденти на денешните протести

Точка

17/05/2015

18:21

5.595

Големина на фонт

а а а

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи, за "Телма" потврдил дека немало пријавени инциденти на досегашниот тек на протестите.

Денешните антивладини протести започнаа во 14.00 часот пред Владата на Република Македонија, под големо полициско обезбедување.


"Нема регистрирано инциденти. Имаше неколку интервенции кога граѓани побарале помош бидејќи им се слошило. Од друга страна нема пријавено ниту поплаки од учесниците на протестот", рекол Иво Котевски.
Спонзорирани линкови

Маркетинг