Услови за дожд викендов, а од вторник ептен дожд

Нетпрес

19/09/2014

13:07

1.443

Големина на фонт

а а а

Сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 27 степени.

За време на викендот и во понеделник во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретка појава на грмежи. Во вторник ќе настапи значително заладување со засилен северен ветер, а во претпладневните часови ќе има и врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.


Спонзорирани линкови

Маркетинг