Не' очекуваат врнежливо време и пониски температури

Нетпрес

16/09/2014

09:15

748

Големина на фонт

а а а

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи.

Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 19 до 26 степени.


Спонзорирани линкови

Маркетинг