Во центарот на Киев загина уште едно лице

Нетпрес

20/02/2014

11:17

933

Големина на фонт

а а а

При нападот на демонстрантите на Киевскиот плоштадот "Независност" загина уште едно лице, а повеќе се повредени, пренесе "УНИАН".

Претходно денеска демонстрантите ги нападнаа силите за безбедност, успевајќи да ја вратат контролата над плоштадот „Независност“ во украинската престолнина Киев.

Плоштадот беше преземен од силите за безбедност при крвавиот напад во ноќта спроти 19 февруари.


Спонзорирани линкови

Маркетинг