Пожарот во Домот на синдикатите во Киев се проширил

Нетпрес

19/02/2014

15:15

635

Големина на фонт

а а а

Пожарот во Домот на синдикатите на плоштадот "Независност" во Киев се проширил. Густ црн чад и оган излегува од седмиот кат на зградата, пренесе "Униан".

Во исто време судирите меѓу демонстрантите и полицијата продолжуваат. Полицајците користат огнено оружје за да ги запрат демонстрантите, а тие како нивна одбрана фрлаат со камења по силите на редот.

На плоштадот „Независност“, пак луѓето постојано носат храна и автомобилски гуми што се користат при изградба на барикадите.


Спонзорирани линкови

Маркетинг