Сончево и топло време со температура до 38-от степен

Нетпрес

25/07/2013

09:12

661

Големина на фонт

а а а

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност.

Температурите ќе се движат од 28 до 38 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 36 степени.

УВ индексот ќе биде висок и изнесува девет.


Спонзорирани линкови

Маркетинг